Вести

Град за сите сетила, градиме со лего коцки - Еко Логик (Eco - Logic)

Еко Логик и оваа година, со важни, интерактивни работилници за деца.

❤ Ќе бидат реализирани работилници во текот на два дена: во вторник на 24ти и во петок на 27ми октомври, со кои кај најмладите ќе се инспирира и крева еколошката свест, како и интересот за правење експерименти и истражување на природата. ?
За активностите во вторник: Овие работилници се дел од Еразмус+ проектот TUDEC - Through Upcycling to the Desing of Eco Cities.
1. „ Град за сите сетила, градиме со лего коцки“. -Изградба на куќа од соништата -Твојот пат до училиште -Училиштен двор
2. „Во интеракција со природата, експериментални активности“. -Ослободување на јаглерод -Како расте цвеќето -Горење на топол воздух ?

Повеќе инфо за работилницата за деца: Термин на одржување: 24ти октомври (вторник), 18 часот, МКЦ Возраст: 6-10 годишна возраст ?

Пријавување на: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
При пријавувањето, наведете за која работилница е Вашиот интерес. Работилницата е со ограничен број на учесници. Прв пријавен - прв примен.

Партнери

Поддржано од

Член на: